جاذبه های یونان | خاص ترین جاذبه های گردشگری یونان | راه به راه

معرفی جاذبه های گردشگری یونان

استادیوم باستانی پاناتنائیک

یونان مهد تمدن اورپا جاییست که بیش از هفت قرن قبل از میلاد مسیح دارای تمدنی باشسکوه و پیشرفته در دنیای خود بود .بیش از دو هزار سال پیش در انجا امفی تئاتر ها و استادیوم های مختلفی ساخته شد .یکی از انها به نام استادیوم پانا تنائیک در چهارصد سال پیش از میلاد ساخته شد .پس از قرن ها انرا بازسازی کردند به طوری که بتواند میزبانی بازی های المپیک را کند .این استادیوم با ارزش قدیمی ترین استادیومی ست که انرا از سنگ مرمر بنا کرده اند .مسیر دسترسی ان هم از طریق مترو و پیاده شدن در ایستگاه اکرو پولیس امکان پذیر است.

 

استادیوم باستانی یونان

یونان باستان از پیشگامان جهان در زمان خود بوده است. این استادیوم زیبا گویای این است

 

موزه اکروپولیس واقع در آتن

این موزه که بیش از چند سال از احداث ان نمیگذرد به یکی از محبوب ترین جاهای دیدنی گردشگران آتن تبدیل شده .تماما سازه اش از فولاد و شیشه طراحی و اجرا گردیده  در ان مجسمه های اساطیری و باستانی مشهور یونانی نگهداری میشود .در داخل این مجموعه کافه رستورانی هم وجود دارد .بازدید از این مجموعه شگفت انگیز حقایق جالبی را درباره تاریخ یونان برایتان اشکار خواهد نمود.

موزه اکروپولیس پرده از یونان باستان بر می‌دارد

موزه اکروپولیس در یونان باستان برای بسیاری از جذابیت زیادی برخوردار است

سانتورینی بهشت جزایر یونان

نام سانتورینی دیگر این روزها برای همه آشناست چرا که به اندازه کافی عکس ها و مناظر بینظیرش در فضاهای مجازی منتشر شده و کسی نیست که عکس های زیبای این جزیره دیدنی را ندیده باشد .این جزیره اتش فشانی ابو  هوایی متفاوت و مطبوع تر از جاهای دیگر دارد ، خانه هایش تماما به رنگ سفید با ایوان های پر گل و معماری ساده  وبه شکل عموما مکعبی بنا شده اند .چند کلیسا و صومعه کوچک نیز در ان وجود دارد .اقامتگاه هایی نیز در انجا احداث شده و یا خان هاهی بومیان تغییر کاربری داده و به مسافر خانه هایی برای گردشگران تبدیل شده اند .سانتورینی را با نام قدیمی اش ثرا هم میشناسند .خاک این جزیره بسیار حاصلخیز بوده به طوری مزه ی گوجه و زیتون و محصولات کشاورزی دیگر در انجا بسیار خوشمزه تر است و غذاهایش که همگی به روش بومی باستانی منطقه تهیه میشوند طعمی تکرار نشدنی دارند . که توصیه میکنیم در سفر به یونان حتما یک روز از سفرتان را به گشت و گذار در این جزیره دوست داشتنی اختصاص داده و از میو ه ها و غذاهای محلی انجا تست کنید.

 

سانتورانی

بهشتی در همین نزدیکی 

کرت

عمده ی شهرت جزیره کرت به خاطر جمعیت و وسعت آن در یونان است که بزرگترین جزیره کشورش محسوب میشود . قدیمی ترین تمدن اورپایی یعنی تمدن مینوسی در این جزیره شکل گرفته و اهمیت تاریخی ان برای اروپاییان بسیار بالاست .پدیده هاهی طبیعی جالب و اعجاب اوری مانند غار ها تنگه ها و سواحل متفاوت و مناطق بکر از جاذبه های طبیعی این جزیره به شمار میروند. در کنار ان جاذبه های تاریخی فراوانی مانند کاخ کنوسوس، کلیساها و صومعه باستانی ، چانیا ، هراکلیون و ... در این شهر قرارگرفته اند .از تفریحان ساحلی کرت هم میتوان به امکانات رفاهی ساحلی برای دوش افتاب گرفتن و قایق سواری ، ماهیگیری و شنا و جت اسکی و امثال آن اشاره کرد.

 

کرت در یونان

تصورتان از زیبایی را به چالش خواهید کشید

زاگورهوریا

زاگورهوریا از دیگر جاذبه های یونان است که نام منطقه ای سرسبز و دارای جنگل ها و تپه های بدیع و حیرت آور میباشد که در قسمت شمالی یونان واقع شده .دهکده های این منطقه دارای خانه هایی سنگی ست که همگی جزو جاذبه های مهم و پر بازدیدی در سال های اخیر بوده اند .بدلیا استقبال توریست ها از این منطقه ییلاقی و خوش اب و هوا برخی خانه ها به اقامتگاه هایی برای توریست ها تبدیل شده اند و همچنین هتل هایی در انجا از همین خانه ها برای مسافران بوجود امده .قایق سواری در رودخانه ، گردش در جنگل ، تور های طبیعت گردی ، دوچرخه سواری ، پرش از ارتفاع در دره ها و ... از تفریحات این منطقه بزرگ میباشد .ناگفته نماند که بیش از چهل منطقه کوچک روستایی در زاگوروهویا وجود دارد که همگی انها به خاطر شکل و معماری عجیب خانه ها امروزه به عنوان قطب گردشگری شمال یونان مورد بازدید بسیاری از افراد از سراسر دنیا میباشد.

زاگورهوریا

 

این مطلب را از دست ندهید: خرید بلیط هواپیما

 

معبد زئوس

زئوس از خدایان یونان باستان بود و معبد وی را به دستور فیدیاس ششصد سال قبل از میلاد مسیح در آتن ساختند .معماری این معبد بزرگ الهام گرفته از سبک کلاسیک و دوریک بوده و دارای ستون های با ابهت و بلندی ست .در ان مجسمه ها و تندیس های دیگری از زئوس به چشم میخورد که حالو هوایی متفاوت و هیجان انگیز دارد .در آتن با استفاده از مترو در ایستگاه متروی سینتاگما میتوانید پیاده شده و به این معبد مشهور و مهم بروید.

 

معبد خدای یونان باستان

معبد خدای خدایان در یونان باستان 

شهر تاریخی دلفی

شهر دلفی یکی از قدیمی ترین تمدن هاییست که هم اکنون در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده و از اهمیت و ارزش خاصی برای مردمان یونان برخوردار است .در داخلش دره ای دارد که انرا از زمان باستان مکانی مقدس میشناختند .معبد اپولو خدای نور و شفا دهندگی در این شهر قرار دارد .آپولو از خدایان تاریخی و اسطیری یونان ااست . امفی تئاتر باستانی و استادیوم از دیدنی های دلفی هستند .همچنین موزه و چند صومعه نیز در ان در مناطقی خوش اب و هوا همه روزه میزبان گردشگران علاقمند به تاریخ میباشند.

 

شهر باستانی دلفی

شهر زیبا و باستانی در ارتفاعات یونان 

از راه به راه بخرید: بلیط ارزان هواپیما

صومعه آگیوس جورجیوس سلیناری

این صومعه از دیگر جاذبه های گردشگری یونان است که در دویست کیلومتری از اتن در شمال جزیره کرت قرار دارد .پس از بازیدید از مهم ترین و بزرگترین شهر یوان کرت میتوانید به این صومعه هم رفته و دلیل شهرتش را جویا شوید .این مکان مقدس در نزدیکی جاده دهکده نئوپولی بنا شهد ، معماری زیبا و خیره کننده ای دارد و در دل طبیعتی آرام و دنج کوهستانی قرار گرفته .هر سال در این مکان جشنی به نام حامی قدیس بر پا میشود .در اطرافش بازارچه ای کوچک برای خرید و گردش در غرفه های کوچک احداث شده و در کنار ان رستورانی امده پذیرایی از مسافران میباشد .یکی از اعتقادات جالبی که در بازدید از این مکان وجود دارد این است که اگر از کنار صومعه اگیوس جورجیوس رد شوید ولی شمعی روشن نکنید جورج مقدس خشمگین و دیوانه شده و راه شما را میبندد .همچنین میگویند دیدن این مکان بدی و نفرین و نحسی را از زندگیتان دور خواهد کرد.اطلاعات بیشتر را از راهبان مهربان صومعه میتوانید بپرسید.

صومعه اگیوس جورجیوس


هیچ نظری ثبت نشده استعضویت در خبرنامه

با عضویت در خبر نامه راه به راه از جدیدترین بلیط ها با خبر شوید