جاذبه های توریستی پکن

شهر پکن پایختت جمهوری خلق چین همواره شهری پر از ازدحام و بسیار شلوغ  بوده و با وجود منطبق کردن خود با رشد تکنولوژی و زندگی مدرن تاریخ پنج هزار ساله اش را حفظ نموده و برای قرنها ی متوالی پایتخت چین بوده و هست .در این شهر یکی از بهترین تفریحات خیابان گردی هاست که با گشت زدن در خیابانهای پر سر و صدا و مملو از جمعیت میتوانید در غذاخوری های مختلف ان و حتی بازار های شبانه خوراکی ها لذت ببرید و به هم نشینی جالب ساختمان ها و المان های کهنه و سنتی در کنار برج ها و اسمان خراش ها توجه کنید.در این مطلب برخی جاذبه های پکن را برایتان حاضر نمودیم تا پس از تهیه بلیط پکن سفر خوبی با بازدید از این نقاط در پیشرو داشته باشید.

اول از همه بازدید یکی از عجایب هفتگانه جهان بنام دیوار چین

در میان پیچ و خم و ارتفاعات کوهستانی بعنوان برترین دیوار دفاعی جهان و برای جلوگیری از حمله دشمنان بیش از بیست قرن پیش این دیوار ساخته شد. و در طی بر روی کار امدن چند امپراطوری بالاخره تکمیل گردید و امروزه یکی از مشهور ترین موزه های روباز دنیاست.بازدید از این دیوار و عکاسی در ان فضا مهمترین توصیه های ما در سفر به چین است.

 

شهر ممنوعه

در این منطقه از پکن عظیم ترین سازه های معماری ساخته شده از چوب که در زمینی به مساحت هفتاد و دوهکتار بنا شده را مشاهده میکنید و کل این محوطه با دیوار های بلند ده متری محصور شده است.دلیل نام ان هم بخاطر این است که حدود 560 سال اجازه ورود به هیچکس در این مکان داده نمیشده ولی امروزه نود سال است بازدید ان برای عموم ازاد است.اهمیت این کاخ بحدی بالاست که هم رده ی کاخ های معروف دنیا میباشد. این مجموعه بالای بیست امپراطوری را بخود دیده است و بالای هفت هزار اتاق فقط در ان ساخته شده.

کاخ تابستانی

این بنای باستانی در قرن دوازدهم میلادی ساخته شده و برخلاف سایر کاخ ها در ساخت ان معماری و طراحی اورپایی به چشم میخرود هرچند که الان چیزی از یک فواره بزرگ و سنگ و ستون هایی از ان بجا نمانده است.علت ان هم ویران شدن کاخ بدست نیروهای فرانسه و انگلیس در جریان جنگ جهانی بوده است.

پرسه در خیابان وانگفوجینگ

خیابان محبوب گردشگران در پکن میباشد و جزو بافت قدیمی شهر است.جالب است بدانید هیچ اتومبیلی در این خیابان دیده نمیشود و چیزهای زیادی از هنر و تاریخ چین قدیم را میتوان در انجا یافت ، تا دیر وقت میتوان در کافه ها و رستوران هایش خوراکی های عجیب و غریب چینی را سفارش داد و امتحان کرد.

معبد آسمان

در زمانهای قدیم بدیتور یکی از پادشاهان چینی باری عبادت و طلب بخشش برای مردم  بنا شد.یکی از اثرگذارترین بناها در معرفی معماری و تاریخ کهن این کشور است.تماشای رنگ درو دیوار ها وتزیینات و نقاشی ها ی معبد یکی از بخشهای مورد توجه هر گردشگری پس از تهیه بلیط لحظه آخری پکن میباشد.

برج طبل

متشکل از دو برج با نام های برج طبل و برج ناقوس که به ترتیب درانگلیسی به گولو و ژانگو معروف میباشند ،الهام گرفته از معماری قدیمی چین بنا شده و کاربرد ان برای ثبت وقت رسمی کشور در زمان امپراطوری های یوان و مینگ بوده و امروزه دیدن ان خالی از لطف نیست .

 

از همه ی اینها که بگذریم از خیابان نانلوگوکسیانگ نباید غافل بود این خیابان در نزدیکی همان برج گولو  واقع است و مرکز مهمی برای جمع شدن جوانان و خوش گذرانی و شب گردی در پکن میباشد.پر از کافه ها و غذاخوری های مدرن و شیک و بوتیک ها و فروشگاهای پوشاک بوده و شبها بسیار شلوغ میشود.این خیابان هم در بین توریست ها و هم جوانان اهل مد چینی بسیار جذاب بوده و رفتن به انجا را پس از تهیه بلیط هواپیما پکن از دست ندهید.

 


عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبر نامه راه به راه از جدیدترین بلیط ها با خبر شوید