ده جاذبه گردشگری مشهد

شهر مشهد پایتخت مذهبی کشورمان ایران شناخته شده و هر ساله میلیون ها گردشگر به این شهر مقدس سفر میکنند.از اینرو این شهر مقدس از حیث جذب گردشگر در کشورمان رتبه ی یک را به خود اختصای داده و در سال های اخیر پیشرفت ها ی بسیاری در جلب گردشگر و بازسازی و نوسازی شهر و ایجاد هتل ها و اقامتگاه های فراوان در ان شده و هم اکنون این شهر با امکانات بی نظیر توریستی رفاهی در هم ی ایام سال پذیرای گردشگران و مسافران است.در این مطل گوشه ای از اماکن دیدنی و تفریحی مشهد مقدس را برایتان معرفی خواهیم کرد تا پس از تهیه بلیط لحظه آخری مشهد بتوانید به این مکان های گردشگری مهم بروید و سفر خوبی را در پیش ور داشته باشید.

آرامگاه حکیم فردوسی

در میان باغی با طراوت و زیبا در فاصله ی حدود یک ربع از شهر واقع شده و در داخل ان موزه طوس با بنایی الهام گرفته از معماری های دوره هخامنشی و اشکانی متشکل از بیست ستون در قسمت تحتانی و هشت ستون در بخش فوقانی به چشم میخورد.در قسمت هایی از در و دیوار ها نگار گری هایی ظریف و خوش ذوق از هنرمند فریدون صدیقی انجام گرفته که در بر دارنده داستان های شاهنامه فردوسی میباشد.قطعا تهیه بلیط مشهد و بازدید از موزه و ارامگاه شاعر نامدار حماسه سرای ملی ایران به از افتخارات هر ایرانی خواهد بود.

باغ ملی

این باغ در مرکز شهر و در میان انبوهی از مارکز تجاری و ساختمان های اداری و مسکونی قرار داشته و زمانی محل ارگ مشهد بود و قنات بزرگ و قدیمی شهر بنام قنات رکن اباد از داخل این باغ گذر میکرد  وبر صفای ان می افزود.هم اکنون این باغ بعنوان محلی برای گردش و استراحت و فرار از هیاهوی شهری ان هم در دل شهر تبدیل گشته و به روی همگان باز میباشد.امروزه به خوبی شهرداری به ان رسیدگی میکند و در ان تندیس هایی از نامداران علم و فرهنگ فارسی در ان قرار داده است.این بوستان با اب نمای زیبایش هر بیننده ای را به سمت خود میکشاند اوقات دل انگیزی را برایش به ارمغان می اورد.

رفتن به بوستان مینیاتور

این بوستان بعنوان اولین بوستان مینیاتور شرق ایران با هزینه ای بیش از بیست و هفت میلیارد تومان با هدف ترویج فرهنگ گردشگری و اشنایی و حفظ اثار و ابنیه تاریخی اقصی نقاط ایران تاسیس شد و در ان مکان های باستانی مذهبی و فرهنگی شهر های مختلف کشورمان در معرض نمایش عموم درامده اند.

مجموعه کوه سنگی

این پارک در قسمت جنوبی مشهد قرا  گرفته و از دیرباز جزو پنج تا مکان اول پربازدید این شهر بوده ، گفته میشود شاه عباس صفوی در این منطقه تاج گذاری نموده و پارک کوه سنگی در خیابان کوه سنگی ساخته شده .

موزه حمام

این مجموعه که متعلق به شاه بود اکنون به همت میراث فرهنگی به موزه ای تبدیل شده و در ان قسمت های مختل منند گرم خانهف حوضخانه /ف و غرفه های نمایش اثار قدیمی مانند وسایل و متعلقات قدیمی و سنتی حمام ایرانی و در قسمتی دیگر وسایل ارایشی قدیمی بهمرا جعبه ها و عطر دان های ان دوره به نمایش در امده اند.در بخش دیگر موزه انواع اسباب روشنایی مانند شمعدان های کهنه و فانوس ها و چراغ توری وجود دارند.در قسمت دیگری هم مجموعه ای از سماور ها و قهوه خوری و قهوه جوش های قدیمی جمع اوری شده است.بازدید از این موزه جالب به هر مسافری پس از خرید بلیط هواپیما مشهد توصیه میشود.

باغ وحش وکیل اباد

در کنار مجموعه تفریحی وکیل اباد مشهد راه اندازی شده و مکان مناسبی جهت بردن کودکان و تفریح خانواده ها میباشد.در این باغ وحش انواع خزندگان و ابزیان ،در قسمتی حیوانات وحشی ،در بخشی حیوانات علفخوار و .. نگهداری میشوند.

آرامگاه نادرشاه افشار

این ارامگاه امروزه در مجموعه ای تحت عنوان باغ موزه نادری قرار گرفته که در قسمت وسط این باغ ارامگاه نادرشاه مشاهده میگردد و در اطراف ان موزه اسلحه و موزه اثار دوره افشاریان از مکان های دیدنی میباشند.

هیجان و تفریح در سرزمین موج های آبی

این سرزمین تفریحی بزرگترین مجموعه تفریحی آبی کشور میباشد و ظرفیت زیادی دارد.دارای سرسره های متنوع و بازی های مهیج بوده و همه روزه باز میباشد.در این مکان میتوان انواع بازی های ابی را تجربه نمود و برای هر سنی تفریحات مخصوص در ان فراهم نموده شده است.

طرقبه

منطقه کوهستانی و خوش اب و هوای طرقبه ور شانزده کیلومتری جنوب مشهد واقع شده و دارای طبیعت دل انگیز و باغ های زیبایی ست که بواسطه ی عبور رودخانه ای زلال مناظر فوق العاده ای در اطرافش پدید امده است.در این بخش میتوانید از غرفه های صنایع دستی مشهد در پارک طرقبه دیدن کنیدو  سوغاتی بخرید.

بند گلستان

درست کمی ان طرف تر از طرقبه به این بند تاریخی که سدی اجریست میرید جایی که در زمان تیمور احداث شد و هم چنان زیبایی های خاص خود را به خصوص در فصل بهار و بارندگی ها بواسطه ی جمع شدن اب های جاری درپشت خود داشته و مناظر زیبایی را بوجود اورده است.این سد زیبا بیانگر محاسبات دقیق و هوشمندی ایرانیان در ان زمان میباشد.

 

 


عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبر نامه راه به راه از جدیدترین بلیط ها با خبر شوید