دیدنی های تاریخی مسکو

شهر مسکو پایتخت کشور روسیه و پر جمعیت ترین شهر اروپایی بوده و جمعیتی بیش از یازده میلیون نفر را در خود جای داده است.در این شهر جاذبه های تاریخی فراوان و موزه های بسیاری وجود دارد که برای دیدن همه ی انها وقت را باید بسیار غنیمت شمرد و برای بازدید از اماکن تاریخی مسکو بایستی پس از خرید بلیط مسکو از قبل برنامه ریزی کرد.با راه به راه همراهشوید تا برخی از مهمترین دیدنی های مسکو را برایتان معرفی کنیم.

کلیسای سنت باسیل

این بنا در قرن پانزده به فرمان ایوان مخوف بعنوان بزرگداشت مقاومت در مقابل مغول ها ، در طول نه سال ساخته شد و داستانهای مختلفی درباره این مجموعه و ساخت ان و علت ایجاد این بنا وجود دارد ولی برخی سندیت ندارند ومانند بسیاری کلیساهای مذهبی افسانه هایی درباره اش در طول این پانصد سال نقل شده است.سنت باسیل مجموعه ای ست از هشت کلیسا که به دور یک کلیسای جامع و بزرگ بنا شده و نمایانگر هشت ستاره که نمادی مقدس در دوران قرون وسطی بوده میباشد.زمانی بدلیل هماهنگی با کاخ کرملین برنگ سفید بود و لی بعدها کلیساها را رنگ کردند و امروزه بعنوان نماد مهمی در شهر مسکو در عکس ها و خاطرات از ان یاد میشود.در طول زمان تغییراتی در ان داده شد و حتی قرار بود تخریب شود و طی تلاش هایی ممانعت  از تخریب صورت گرفت اما امروزه بعنوان یک شاهکار معماری درمسکو میدرخشد و زیبایی خاصی به فضای شهری بخشیده است.برای بازدید ان از ساعت یازده صبح تا پنج عصر میتوان اقدام کرد .

کلیسای مریم مقدس

این کلیسا که جزو خارق اعلده ترین بناهای مذهبی در دنیا میباشد با اجر های قرمز و معماری بینظیرش (الهام گرفته از سبک ایتالیاییو مینستر) پس از صد سال و در طی ویران شدن بخش هایی از ان جنگ جهانی همچنان بعنوان بزرگترین کلیسای معروف کاتولیک در دنیا مطرح است و در ان ترمیم و بازسازی های بزرگ انجام شد و دوباره بعنوان مکان مذهبی در برگزاری مراسم مورد استفاده قرار گرفت.دیدن ان برای علاقمندان به هنر و معماری ضروریست.

صومعه نودوچچی

در یکی از بهترین جاهای مسکو به مکانی دیدنی و زیبا بنام صومعه نودویچچی میرسیم که با داشتن ساختمانی منحصربفرد در نوع معماری خود در دنیا بینظیر است.این بنا در بهترین منطقه اب و هوایی مسکو بدستور واسیلی سوم احداث شد ودر کنارش قبرستانی تاریخی که ارامگاه افراد معروفی میباشد به چشم میخورد.ساز و کار های معماری قرون وسطی براحتی در ان مشهود است و زمانی محل تبعید زنان حکومت بوده و ناپلئون هم برای تخریب ان تلاش کرده بود ولی به همت راهبان صومعه ناکام ماند.بعدها کاربری ان به موزه ازادی زنان تغییر یافت و دوباره بعنوان کلیسا مورد بهره براداری قرار گرفت ،هم اکنون بعنوان مکانی زیبا و مملو از داستانها وحوادث تاریخی پذیرای بسیاری از گردشگران در بلیط هواپیما مسکو میاشد.

کلیسای بانواسمولنسک

بخشی از بنای نوودچچی است که اولین کلیسای تاسیس شده ی در ان مجموعه بوده گنبد های جالب و چشم نوازش مهمترین بخش دیدنی اش است و در کنارش قبرستان قهرمانان و پیشکسوتان روس و چهره های نظامی قرار دارد.و در کنار کلیسای قرمز و کلیسای سفید مجموعه ای شایسته بازدید وگرانبها در مسکو بشمار میرود.

کاخ کرملین

بازدید از این کاخ مهمترین کار هر گردشگر علاقمند به تاریخ و فرهنگ اروپا پس از تهیه بلیط لحظه آخری مسکو میباشد.انهم بازدید از قلعه ای تاریخی که بر فراز تپه های شهر قرار گرفته و بسیاری از تصمیمات بزرگ دنیا در انجا گرفته میشود.در کرملین برج های قرمز ، و درو دیوار های شگفت انگیز اول از همه خودنمایی میکنند وبرخی قسمت های ان که در حیطه ی کاری دولتمردان روسیه است اجازه بازدید ندارندو لی باقی قسمت ها که شامل کاخ ها، برج ها  ،کلیسای اعظم  و موزه ها ی مختلف ست هریک سبک طراحی و ساخت متفاوتی داشته و با ویژگی های تکرار نشدنی خود در دنیا کرملین را به گوهری ارزشمند تبدیل کرده اند.

کلیسای بشارت

کلیسایی تاریخی از مجموعه کرملین است که توسط معمار روسی بنا شد وبرای کارهای مذهبی و مراسم های ازدواج از ان بهره میبردند.نقاشی های زیادی از نقاشان مشهور روس و یونان در ان همچنان با همان زیبایی ان دوران دیده میشود.

برج ناقئس

در قرن پانرده میلادی بدستور ایوان مخوف ساخته شد و بهد به ان برج ناقوس با بیست زنگ دیگر اضافه کردند زمانی برای خود بلندترین سازه شهر بود .با بالارفتن از پله های ان ویوی عالی از مسکورا در پیش رو خواهید داشت.بازدید ان از ساعت ده صبح تا شش عصربا تهیه بلیط  میسر است.

ابنمای درژبانارودف

قشنگترین اب نمای مسکو در منطقه ودنخا واقع میباشد با نمایی مسحور کننده خصوصا در شب یکی از محبوب ترین جاها برای گردشگران میباشد  وشلوغ میشود. پیام ان در دوران شوروی صلح و دوستی بین مزدم بوده و امروزه براحتی میتوان از مترو به این مکان رسیدو عکس های زیبایی گرفت.

در ادامه خانه موزه ها و موزه های معروف مسکو را برایتان حاضر کرده ایم تا در صورت علاقه به هر کدام سر بزنید.خانه موزه ماکسیم گورکی که جزو خانه ای لاکچری دوران خود بوده و نهایت دقت در ساخت و ااجرای کوراسیون داخلی در ان تحسین برانگیز است.

موزه مترو ی مسکو شامل کلکسیونی از اولین واگنهای مترو و تغییرات و پیشرفت انهاست در طول زمان.

موزه شطرنج که متشکل از جام ها و جوایز ارزشمند جهانی مسلبقات شطرنج، طرح حا و کار های هنری شطرنجی ، تندیس ها و مجسمه هایی از مسلبقات و کلکسیونی از بازی شطرنج ساخته شده از مواد مختلف و فلزات گرانبها را میتوان یافت.

و در اخر موزه پرورش اسب که در دنیا بی همتاست را برایتان داریم که با بازدید از این مجموعه حقایق جالبی در باره پرورش اسبها و تاریخچه ی انها در اختیارتان قرار داده و قسمت های عجیب و متفاواتی را  درباره این حرفه و اهمیت ان در طول تاریخ به نمایش گذاشته شده استوجالب است بدانید فقط در یک بخش این موزهبیش از دوازده هزار کتاب با ارزش در باره اسبها نگهداری میشود.

 


عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبر نامه راه به راه از جدیدترین بلیط ها با خبر شوید