شانگهای و مکان های دیدنی اش

 

شهر شانگهای بزرگترین شهر جمهوری خلق چین بوده و با جمعیتی بالغ بر بیست و چهار میلیون نفر ملقب به قلب تپنده توسعه چین ، یکی از  شهر های پر ازدحام دنیاست.در این شهر انواع و اقسام سازه های به روز و پیشرفته دنیا در کنار مکان های کهن تاریخی و بافت های سنتی شهری بخوبی تلفیق شده و سفر به این شهر یکی از مهیج ترین و پر خاطره ترین سفر ها در بلیط شانگهای خواهد بود.در شانگهای در کنار این شلوغی ها جاهایی وحود دارند که سرشار از ارامش و سکوت میباشند و بهمین دلیل برای انوع سلیقه ها جذابیت های خودش را دارد.یکی از مهمترین دلایل شلوغی این شهر موقعیت بندری ان است که علاوه بر امور تجاری فرصت خوبی را برای توسعه گردشگری در ابهای رود یانگ تسه فراهم کرده است.در این متن برخی از مهمترین دیدنی های شانگهای را برایتان جمع اوری نمودیم تا پس از خرید بلیط هواپیما شانگهای برای انها برنامه ریزی کنید .

شهر چای

یکی از شگفت انگیز ترین مکان ها در یک مرکز تجاری ، با انواع و اقسام  چای های کشت شده از مناطق مختلف چین، که در فروشگاه های بزرگ و کوچک به فروش میرسند منتظر علاقمندان به چای ممیباشد.همچنین قیمت ها در این مجموعه بسیار منصفانه نسبت به جاهای دیگر بوده ودر ان همه مدل چای را میتوان تست کرد و کلکسیونی متنوع از ظرفهای مربوط به نوشیدن و دم کردن چای در ان وجود داشته و میتوان خرید.

معبد کنفوسیوس

تقریبا مهمترین معبد شاگنهای از لحاظ معماری و تاریخی بوده و فضایی سرشار از ارامش و سکوت در ان طنین انداز است.باغی بسیار زیبا داشته و در نهایت سلیقه بدانجا رسیدگی میشود ،برای دوستداران محیط های ارام رفتن به انجا و خستگی در کردن انهم در روزهای غیر تعطیل پیشنهاد میشود.

پارک فکسینگ

در محله ی فرانسوی ها این پارک با فضایی دل نشین احداث شد و امروزه یکی از مکانهای ایده ال جهت نرمش صبحگاهی شهروندان پرانرژی است بطوریکه افراد زیادی را اول صبح مشغول ورزشهای گروهی و حرکات تای چی میتوانید مشاهده کنید.

باغ یو

این مجموعه که نام دیگرش باغ خوشبختی ست زمانی این باغ سلطنتی وسیع ترین باغ شهر بوده و در حکومت سلسله مینگ احداث شد و بعدها برای مردم بازگشایی شد.چندین سال ساخت ان بطول انجامید و هزینه ای بسیاری برای ان تخصیص یافت.در طول دوران برخی بخش هایش اسیب دید ولی بخش های دیدنی ان مانند تالار باغ و عمارتها و مجموعه سنگ های تزیینی و برکه های کوچک ان و سن تئاتر سالن اند و قابل بازدید هستند.

 

بوند

محله بوند که در کناره رودخانه هانگ پوجیانگ واقع میباشد زمانی در ان اروپاییان ساکن بودند و امروزه بافت ان حفظ شده و کوچه های دیدنی ان با معماری های اروپایی توجه هر گردشگری را در بلیط لحظه اخری شانگهای بخود جلب میکند ومکانی دوست داشتنی برای پیاده روی ، تماشای مغازه ها وخانه های سبک رومی،گوتیک و رنسانس و استراحت و غذاخوردن در کافه رستورانهای فرانسوی میباشد.

برج مروارید

یک برج رادیویی ست که در لوجیاژوی بنا شده و در ارتفاع 468 متری خود بهترنی مکان برای داشتن وویویی کامل از شانگهای خصوصا در شب میباشد.در هنگام بازدید از بخش های مختلف برج میتوانید به رستوران گردان و مرکز تجاری ان هم سر بزنید.بعد از ساخت مرکز کالی جهانی در شانگهای این برج دومین سازه بلند شهر شد.

موزه شانگهای

با بازدید از این مکان از مهمترین موزه های چین دیدن کرده اید در این موزه که هفتاد سال پیش تاسیس گردید مجموعه ای از آثار کلاسی با ارزش چینی در چهار طبقه شامل اثار برنززی ، کلکسیونی از اشیائ ماقبل تاریخ ، وسایل سنتی مورد استفاده قدیم، نقاشی ها ،خوشنویسی و خط و رسم های مربوط به دوران مختلف ، کارهای هنری اقوام و قبایل قدیمی چین ، سنگهای زینتی ، سکه ها و سایر وسایل گرانبها ی چینی وساخته های دست سرامیکی نگهداری میشوند. رفتن به این مجموعه یکی از بهترین کارها در جهت اشنایی بیشتر و درک فرهنگ و تاریخ غنی چین پس از خرید بلیط هواپیما شانگهای میباشد.

 


عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبر نامه راه به راه از جدیدترین بلیط ها با خبر شوید