آشنایی با جاذبه های گردشگری بلگراد صربستان ، ققنوس اروپا

 

بلگراد پایتخت کشور کوچک صربستان و پرجمعیت ترین شهر ان به معنای شهر سفید است.این شهر در طول تاریخ حوادث پر فراز و نشیبی را تجربه کردو چندین بار خاک ان مورد حمله قرار گرفت.صربستان پس از اشغال ان توسط عثمانی ها از قرن پانزده تا هجدهم جزیی از امپراطوری انان بود.سپس در جنگ با اتریش به تصرف نیروهای اتریش مجارستان درامده و در نهایت پس از فروپاشی سوسیالیستی یوگسلاوها در 1990 اعلام استقلال کرد.بلگراد در حد فاصل بین رودهای مهم دانوب و ساوا در اروپا قرار داردو جز مناطق جنوب غربی اروپا میباشد.بیشترین جمعیت مردمش را صربها و بعد بوسنیایی هاو یوگسلاوها تشکیل میدهد.بیش از نود درصد مردم بلگراد مسیحی ارتدوکس هستند و کلیسای معروفشان سنت ساوا در همین شهر قرار دارد.برای رفتن به بلگراد میتوانید از طریق سامانه راه به راه اقدام به خرید بلیط بلگراد نمایید.

قلعه بلگراد

یکی از بناهای تاریخی این شهر است که در بهترین نقطه برخورد دو رود ساوا و دانوب قرار دارد نوعی سمبل مقاومت این شهر بوده و از مهمترین جاهای گردشگری و پرطرفدار این شهر در تور صربستان است.

 

ادا سیگنالیا

یکی از مکان های مورد علاقه ی همه ی مردم شهر و توریست ها در بلیط هواپیما بلگراد میباشد.در انجا میتوان گفت تقریبا بساط تمامی تفریحات از دوچرخه سواری در اطراف رودخانه گرفته تا بانجی جامپینگ ف قایقرانی ، و حتی اسکی روی اب و سایر ورزش ها مانند تنیس و زمین راگبی فراهم شد هاست.همچنین دور تا دور این شبه جزیره انوع کافه ها و رستوران های روباز برای استراحت و صرف غذا وجود دارند.دریاچه مصنوعی هم در کنار رود ساوا در این منطقه بر زیباییهایش افزوده و پیشنهاد میکنیم در هنگام غروب افتاب حتما به انجا سربزنید.

پیاده روی در خیابان کنزمیهایلوا

به نوعی شاهراه و خیابان مد بلگراد شده است .اکثر مردم شهر به این خیابان بسیار علاقمند بوده و با سرو  وضع درست به پیاده روی به این مکان می ایند.در ان فروشگاه های پر رنگ و لعاب با ویترین های زیبا به چشم میخورد. وهمه جور جمعیت از پیر و جوان در ان دیده میشود.خیابانی همیشه بیدار و سرزنده اسن و به دیدن و نشستن در کافه هایش میارزد.

خیابان اسکادارلیا ئ ستینیسکا:از انجا که بلگراد جزو شهرهایی ست که خواب ندارند جالب است بدانید در این دو خیابان که مرکز شب زنده داری و وقت گذرانی و تفریح در کافه هایش است از ابتدای غروب این خیابانهای قدیمی سنگفرش شده میزبان افراد پر شور وحال شده و رستورانهایش که اصیل ترین و مشهور ترین رستورانهای پایتخت هستند کم کم پر از جمعیت میشوند و موسیقی زنده در ان فضا بر زیبایی های شب می افزاید.

کلیسا ی سنت ساوا

بنایی ارتدوکسی و عبادتگاه باارزشی برای مسیحیان بلگراد بشمار میرود.معماری بینظیر ی داشته و بزرگترین کلیسای منطقه ی بالکان است.بازدید از ان چیزهای با ارزشی را درباره تاریخ صربستان در اختیارتان خواهد گذاشت.

 

برج های کالمگدان

در واقع یک قلعه ی نظامی ست که به همراه برج هایش یکی از زیباترین مناظر اورپا را خلق کرده است.در کل مجموعه ای متشکل از قلعه و برجهایش بهمراه چندین پارک و موزه و یک کلیسا میباشد.رفتن به این مجموعه را پس از تهیه بلیط لحظه آخری بلگراد از دست ندهید.

ویکتور کالمگدان

مجسمه ایست برای تجلیل از پیروزی صرب ها بر عثمانی ها و اتریش ر جنگ های بالکان ساخته شده و با ارتفاع چهارده متر مشهور ترین نماد شهر میباشد و بسیار در نظر مردم شهر محبوب و مورد احترام است.این محوطه همیشه شلوغ بوده و ساخت ان پس از جنگ جهانی اول انجام شد.با رفتن به انجا میتوان  ویوی خوبی از مناظر و مناطق اطراف داشت و برای خود عکس های زیبایی گرفت.

موزه نیکولا تسلا

اخرین مکان پیشنهادی راه به راه برایتان بازدید از این مکان برای دوستداران علم و فرهنگ میباشد.این دانشمند صربستانی که خدمت های بسیاری به جامعه ی علمی نمود طبق وصیتش اموالش را در خانه ای که حدود نود سال پیش بنا شد نگهداری کردند وتمای نوشته ها ویافته های علمی او و اشیاء بجا مانده از وی در همین موزه خانه نگهداری و حفظ میشود، جالب است بدانید این خانه جزو اثار باارزش یونسکو میباشد.

 


عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبر نامه راه به راه از جدیدترین بلیط ها با خبر شوید