در باتومی از کجا دیدن کنیم

باتومی شهری بزرگ در گرجستان پس از تفلیس با موقعیت بندری واقع در کنار دریای سیاه میباشد.تاریخچه ی باستانی ان نشانی از تمدن و پیشینه ی غنی ان بوده و امروزه همچنان از مهمترین شهر های توریستی گرجستان در کنار تفلیس قرار دارد.دارای مناظر زیبای بهشتی بوده و به همین دلیل نام بهشت گرجستان را برا ن نهاده اند.با رسیدگی ها و توسعه هایی که در ان در سال های اخیر انجام گرفته است یکی از مناطق مهم توریستی قفقاز محسوب میشود.ای نشهر هم داریا فرودگاه میباشد و هم میتوان از تفلیس به باتومی رفت.معمولا مسافرانی که به تفلیس سفر میکنند در تور یکروزه دوروزه به باتومی می ایند تا از دیدنی های انجا هم لذت ببرند.

با راه به راه همراه شوید تا برخی از جلوه های طبیعی و تاریخی مهم این شهر را پس از تهیه  بلیط لحظه آخری باتومی برایتان معرفی نماییم:

قلعه پترا

در منطقه کوبولتی اجارا واقع در روستای Tsikhisdziri قرار داشته و قدمتی مربوط به شش قرن قبل میلاد دارد.

از قدیمی ترین بناهای باستانی باتومی ست و به زیبایی تمام بر روی صخره ای در کنار دریای سیاه ساخته شده و در ان کلیسایی هم وجود دارد که نشان میدهد بعد ها بعد از ورود مسیحیت ساخته شده و به این مجموعه اضافه شده است.با گرفتن ماشین در باتومی حدود بیست کیلومتر خارج از شهر به انجا خواهید رسید.یا میتوانید از مینی بوس ها و ون های این مسیر استفاده کنید.

ابشار ماخونتستی

در مجاورت شهر کدا در ارتفاع سیصد متری دریا قرار داشته و بوسیله ی ماشین یا لاتوبوس و ون ها میتوان به انجا رفت و روز خوشی را در دل طبیعت بکر این ابشار گذراند.مسافت این بهشت کوچک تا باتومی سی کیلومتر است و یکی از مکان های محبوب برای توریستها و برپایی پیک نیک در سفر با بلیط هواپیما باتومی میباشد.

 

دیدنی جالب دیگر این شهر پارک دلفنهاست که قدمتی بی سابقه انهم در زمان اتحاد شوروی سابق بوده و به خاطر اولین پارک دلفین دنیا بودن بسیار مهعروف و پرطرفدار شده است.در انجا میتوان ساعات خوشی را محو تماشای بازی و رقص و حرکات هماهنگ دلفینهای باهوش و واموزش دیده شدو همه ورزه غیر از دوشنبه ها برای رفت نبه نجا برنامه ریزی کرد.پس از رفتن به دلفیناریوم به اکواریوم باتومی هم میتوانید سر بزنید چرا که در همان مجموعه قرار داشته و با یک تیر دونشان بزنید.

تله کابین Argo

بوسیله ی این تله کابین میتوانید به مجموعه تفریحی ارگو رفته و در انجا از تفریحات لذت ببرید ودررستوران های مختلف غذاهای گرجی میل کنید انم بر فراز کوه های انورا و ویوی تکرار نشدنی از دریای سیاه ومناظر مسحور کننده ی اطرافش.طول مسیر تله کابین بیش از دو نیم کیلومتر بوده و حین بالارفتن میتوانید عکس های زیبایی از مناظر شهری بگیرید.

خانه موزه استالین

استالین که از رهبران مهم شوروی اسبق میباشد اهل گرجستان بود و مدتی در شهر باتومی ساکن بود خانه ای که وی در انجا اقامت داشته امروزه به موزه تبدیل گردید ووسایل بجا مانده از او در معرض نمایش عموم قرار گرفته است.

 

پارک میراکل

یکی از دیدنی های طبیعی و جاذبه های مهم در داخل شهر بوده و در مرکز شهر قرار دارد.ر این پارک ساختمانهای جذابی با معماری مدرن امروزی به چشم میخروند که برخی از انها عبارتند از مرکز خرید باتومی و برج الفبا. همچنین هتل رادیسون در این پارک بنا شده است.اهمیت این پارک بخاطر فضای بزرگ و داشتن بخش های مختلفش بوده و در ان کنسرت ها و جشنواره های زیادی سالانه برگزار میگردد.رفتن به این پارک را پس از تهیه بلیط  باتومی از دست ندهید.

قلعه گونیو

در فاصلهی بسیار کمی از شهر باتومی قرار داشته و میتوانید از این بنای تاریخی در عرض کتر از ده دقیقه بوسیله ی ماشین و یا مینی بوس ها دیدن کنید.مقبره ای در این قلعه وجود دارد که بر طبق داستانها مربوط به یکی از حواریون مقدس میباشد.بازدید از این منطقه برای علاقمندان به تاریخ و فرهنگ و اشنایی با تمدن  ومعماری قرن پانزدهم توصیه میشود.

 


عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبر نامه راه به راه از جدیدترین بلیط ها با خبر شوید