لیستی از بهترین و مهمترین دیدنی های آنتالیا

انتالیا بعنوان یکی از شهرهای توریستی مهم کشور ترکیه بازدیدکنندگان بسیاری از اقصی نقاط دنیا داشته و امروزه این شهر بسیار مورد استقبال هم وطنان ایرانی بوده و رقیبی جدی برای استانبول میباشد.به همین دلیل خرید بلیط هواپیما آنتالیا تقاضای زیادی داشته و با شروع فصل بهار تا پاییز جمعیت گردشگر در این شهر به اوج خود میرسد. از مهمترین جذابیت های انتالیا اب و هوای خوب مدیترانه ای ان در فصل گرما ، وجود دریا و سواحل تمیزدر امتداد کوه ها ،رودخانه های اطراف و ابشار ها و مناظر زیبای طبیعی بکر میباشد.علاوه بر این انچه دیدنی های این شهر را کامل کرده وجود ابنیه تاریخی و باستانی متنوع و زیاد در داخل و نزدیک شهر میباشد که خود جمعیت بسیاری را از عاشقان تارخ و فرهنگ و هنر به سمت خود در بلیط لحظه اخری آنتالیا میکشاند.اثار تارخی بجا مانده به خوبی در انجا حفظ و مراقبت شده و امکان بازدیدشان برای همگان فراهم اورده شده است.هر یک از این مخروبه ها و مکان های بجا مانده داستان و حوادث خاص خود را داردو بدلیل کثرت انها در این متن گزیده ای جامع از مهمترین نقاط گردشگری و تاریخی انتالیا را برایتان جمع اوری کرده ایم.

مسجد یولی مناره

مربوط به دوران حکومت سلجوقیان بوده و در قرن دوتزدهم میلادی بنا شده و معماری زیبا و منحصر بفرد مساجد ومناره ی ان دوران را دارد.برجی هم بنام برج ساعت که مربوط به هامن دوره است ومسجدی در کنار مناره ی مسجد یولی مناره از دیگر بخش های دیدنی میباشند که در قدیم همین بخش دروازه ی شهر بوده است.

پاموک کاله

منطقه ای بسیار زیبا با مناظری بکر متشکل از هفده چشمه اب گرم میباشد که همگی در شیبی بوجود امد اند و بصور پلکانی از جنس تراورتن و رسوبات اب به رنگ سفید دیده میشود و به همین علت نامش را در زبان ترکی قصر پنبه ای گذاشتند و یکی از پدیده های طبیعی کمیاب در دنیا میباشد.

قلعه رومی

قلعه ای باستانی در کنار پارک الیاوغلو قرار داشته و برخی باستان شناسان ساخت انرا برای کنترل و مراقبت از شهر میدانند.ارتفاع ان حدود پانزده متر بوده و دیدن ان در غروب خورشید برای تماشای مناظر شهر توصیه میشود.در کنار ان میتوانید از مجموعه پارک و گل های ان دیدن کرده و درکافه رستوران های داخل ان غذا میل کنید.

اسپندوس

نوعی امفی تئاتر باستانی ست که تقریبا از بقیه ی اثار سالم تر مانده است و در قرن دوم میلادی بنا شد.در ان دوران ساخت ان بسیار به طول انجامید و ظرفیت جادادن 15000 نفر را در خود داشت.بعدها مراقبت ها و بازسازی هایی دران انجام گرفت و امروزه خیلی ها مهمترین هدفشان از سفر به انتالیا دیدن این مکان بزرگ میباشد.

همچنین بلیط استانبول را در سایت راه به راه ببینید.

ابشار دودن

حدود چهارده کیلومتر از شهر که خارج میشوید به مجموعه ای چشم نواز از ابشار های کوچک میرسید ودر کنار ان کافه هایی جهت استراحت و غذاخوردن وجو داشته و رودخانه این ابشار مناظر فوق العاده ای را در امتداد راه خود بوجود اورده و سعی کنید از پیاده روی در مسیر رود دودن و دیدن پوشش گیاهی وصف ناپذیرمنطقه و خلاصه تمام زیبایی های خدادای این منطقه غافل نشوید. 

سواحل انتالیا

حالا به مهمترین قسمت توریستی انتالیا میرسیم.همانطور که همه شنیده و یا دیده ایم سواحل انتالیا در ترکیه و اروپا بدلیل رسیدگی بالا و شرایط اب وهوایی خوب بالاترین جذب گردشگر رادر بلیط آنتالیا نسبت به سایر جاها داشته و کافیست به دوتا از بهترین های انها ساحل لارو بلک اشاره کنیم که به ترتیب در فواصل 6 و 36 کیلومتری شهر واقع هستند.و از لحاظ مراکز تفریحی و پارک های ابی و رستوران ها و اقامتگاه و هتل و سایر امکانات ساحلی نظیر قایق سواری و زمین های بازی درجه یک محسوب میشند.

پارک ابی اکوالند

در منطقه کنیا التی منتظر همه ی گردشگران هیجان دوست بوده و با تمامی امکانات و بازی های به روز و مدرن دنیا با کلی برنامه های مهیج زنده میتواند یکی از بهترین روزه های هر مسافری را پس از خرید بلیط هواپیما انتالیا رقم برند.

 

 


عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبر نامه راه به راه از جدیدترین بلیط ها با خبر شوید